פורטל ארגוני כמנוע צמיחה בעידן הדיגיטלי עבור חברות תקשורת ומדיה

75% מחברות התקשורת והמדיה המובילות בעולם מאמצות פורטל ארגוני כדי לשפר את היעילות התפעולית, לקדם חדשנות ולהעצים את כוח העבודה הדיגיטלי שלהן, על פי מחקר שנערך על ידי PwC בשנת 2021.


ייעול תהליכי עבודה ושיפור שיתוף פעולה

פורטל ארגוני משמש כפלטפורמה מרכזית לאוטומציה של זרימות עבודה ואופטימיזציה של תהליכים בחברות תקשורת ומדיה. על ידי שילוב טכנולוגיות כמו אוטומציה רובוטית של תהליכים (RPA) וניהול תהליכים עסקיים (BPM), הפורטל מאפשר לארגונים לייעל משימות שגרתיות, לצמצם טעויות ולשפר את הפרודוקטיביות. כלים מתקדמים לשיתוף קבצים, ניהול מסמכים ותקשורת מאובטחת מקדמים שיתוף פעולה חלק בין צוותים מבוזרים גיאוגרפית.

חברת התקשורת Vodafone, למשל, השתמשה בפורטל הארגוני שלה כדי לפשט את תהליך ההזמנות והתמיכה. על ידי יישום RPA לאוטומציה של קליטת הזמנות, אימות זכאות ותהליכי חיוב, החברה הצליחה לצמצם את זמן הטיפול הממוצע בהזמנה מ-5 ימים ל-2 שעות. בנוסף, הפורטל מציע מרכז תמיכה self-service מבוסס AI, המאפשר ללקוחות למצוא פתרונות במהירות ולהפחית את העומס על צוותי שירות הלקוחות. כתוצאה מכך, Vodafone דיווחה על שיפור של 30% בשביעות רצון הלקוחות ועל חיסכון שנתי של 10 מיליון אירו.


קידום חדשנות ושיתופי פעולה חוצי ארגון

פורטל ארגוני יכול לשמש כזרז לחדשנות ולאפשר שיתופי פעולה בין יחידות עסקיות, שותפים חיצוניים וקהילות יוצרים. על ידי מתן פלטפורמה לשיתוף רעיונות, פיתוח משותף ובדיקות קונספט מהירות, הפורטל מסייע לחברות תקשורת ומדיה לזהות הזדמנויות חדשות, לפתח מוצרים ושירותים פורצי דרך ולהאיץ את זמן ההגעה לשוק. כלים לניתוח מגמות, מחקר שוק ומשוב לקוחות מאפשרים לארגונים לקבל תובנות בזמן אמת ולהתאים את האסטרטגיות שלהם בהתאם.

ענקית המדיה Disney, לדוגמה, השתמשה בפורטל הארגוני שלה כדי להשיק את "Disney Accelerator", תוכנית המחברת את החברה עם סטארטאפים חדשניים בתחומי הטכנולוגיה והבידור. באמצעות הפורטל, משתתפי התוכנית יכולים לגשת למשאבים, מנטורינג וסדנאות, ולשתף פעולה עם מומחים מדיסני ביצירת פרויקטים חדשניים. התוכנית הובילה להשקעות של Disney בלמעלה מ-50 סטארטאפים והאיצה את אימוץ הטכנולוגיות כמו VR, AR ובינה מלאכותית בפורטפוליו התוכן של החברה.


העצמת עובדים ופיתוח כישורים דיגיטליים

פורטל ארגוני משמש גם כמרכז ללמידה ופיתוח עובדים בחברות תקשורת ומדיה. על ידי מתן גישה לקורסים מקוונים, סדנאות וירטואליות וחומרי הדרכה אינטראקטיביים, הפורטל מאפשר לעובדים לשפר את הכישורים הדיגיטליים שלהם ולהישאר רלוונטיים בסביבה הדינמית של ימינו. פלטפורמות לניהול ביצועים, משוב 360 מעלות ומסלולי קריירה מותאמים אישית מסייעים לארגונים לטפח כישרונות דיגיטליים ולשפר את שימור העובדים.

חברת המדיה BBC, לדוגמה, השתמשה בפורטל הארגוני שלה כדי להשיק את "Digital Academy", יוזמה המציעה הכשרות מקוונות בנושאים כמו אנליטיקה של נתונים, UX Design ופיתוח אפליקציות. דרך הפורטל, עובדים יכולים לגשת לספרייה של למעלה מ-500 קורסים, להירשם לסדנאות חיות ולקבל הסמכות דיגיטליות. התוכנית הובילה לעלייה של 45% בהשתתפות בהכשרות דיגיטליות ול-25% יותר עובדים המדווחים על בטחון רב יותר ביכולותיהם הדיגיטליות.


שיפור האבטחה וניהול הסיכונים

עם העלייה במתקפות סייבר ואיומים דיגיטליים, פורטל ארגוני הופך לכלי קריטי לחיזוק האבטחה ומזעור הסיכונים בחברות תקשורת ומדיה. על ידי שילוב מנגנוני אבטחה מתקדמים כמו הצפנה, ניהול זהויות וגישה מבוססת תפקידים, הפורטל מסייע להגן על נכסים דיגיטליים רגישים ולמנוע גישה בלתי מורשית. כלים לניטור איומים בזמן אמת, בדיקות חדירה אוטומטיות ומודיעין על איומים מאפשרים לארגונים לזהות ולהגיב במהירות לפרצות אבטחה פוטנציאליות.

חברת התקשורת Verizon, לדוגמה, השתמשה בפורטל הארגוני שלה כדי ליישם אסטרטגיית אבטחה מבוססת סיכונים. המערכת משלבת ניתוח נתונים מתקדם עם בינה מלאכותית כדי לזהות אנומליות התנהגותיות, לדרג את פרופילי הסיכון של המשתמשים ולאכוף מדיניות אבטחה דינמית. היא גם מציעה לוח מחוונים מרכזי לניהול פגיעויות, המאפשר לצוותי האבטחה לתעדף ולנהל סיכונים על פני סביבות מרובות. בעקבות היישום, Verizon דיווחה על ירידה של 70% בזמן הזיהוי והתגובה לאיומי סייבר, וכן על שיפור של 60% בדירוג ציות האבטחה שלה.


לסיכום,
פורטל ארגוני אינו עוד כלי טכנולוגי - הוא הפך למנוע צמיחה חיוני בעידן הדיגיטלי עבור חברות תקשורת ומדיה. בין אם מדובר בייעול תהליכים, קידום חדשנות, העצמת עובדים או שיפור האבטחה, פורטל ארגוני מציע דרך חדשנית לפשט את הפעילויות, לשתף פעולה ולהסתגל במהירות לשוק הדינמי של ימינו. ככל שהענף ממשיך להתפתח, פורטל ארגוני צפוי להפוך לרכיב מרכזי באסטרטגיית הטרנספורמציה הדיגיטלית של המוסדות, ולהניע את המסע לעתיד מחובר יותר, יצירתי ועמיד יותר.