פורטל ארגוני למידע (EIP), או פורטל ארגוני, הוא מסגרת שמשמשת לתמיכה ולשילוב תהליכים, אנשים ומידע ברחבי הארגון. הוא מספק שער אחיד ומאובטח למידע ובסיס ידע לעובדים, לשותפים וללקוחות. הפורטל הארגוני מספק את אותם השירותים שמספק אתר אינטרנט, כגון מנוע חיפוש, דואר אלקטרוני ותוכן מותאם ועדכני, ויכול גם לספק גישה ישירה למערכות פנים ארגוניות או לפורטלים אחרים.
הפיצ'רים בעיקריים של פורטל ארגוני:

1. שילוב – אספקת שער לניווט משולב עבור מספר רב של מערכות ומרכיבים בתוך הארגון.

2. התאמה – אספקת סביבה שאותה המשתמשים יכולים להתאים לעצמם.

3. שליטה בגישה ואבטחה – היכולת להציב את ההגבלות הדרושות עבור תוכן מסויים בהתאם לצורך. מנהל הפורטל הארגוני יכול לייעד את בקרי הגישה לפי צרכי הארגון.

4. חתימה אחידה – יכולת לספק חתימה אחידה למשתמשים ולמערכות אחרות.

5. חלוקה לקטגוריות ושיתופי פעולה – יכולת לחלק את כל המידע לקטגוריות וכן לספק למשתמשים את היכולת לשתף פעולה ללא תלות במיקום הפיזי.

6. התאמה אישית – האפשרות להתאמה אישית (פרסונליזציה) על בסיס התפקיד והפונקציה בעבודה. המשתמשים מקבלים את התוכן המותאם ונעששה שימוש בשירותים המתאימים.

חשיבותו של הפורטל הארגוני:

1. גישה אוניברסלית למשאבי הארגון

פורטלים ארגוניים מספקים לכל הגורמים גישה אוניברסלית למידע הארגוני ולמשאבי הידע העסקיים. לא משנה היכן אתם נמצאים או מי אתם, אם ברצונכם לגשת למידע על ארגון מסויים, יש לכם גישה בלתי מוגבלת.

2. הגדלת החזר ההשקעה (ROI)

תועלת נוספת של פורטלים ארגוניים, שמוזכרת לעתים קרובות, היא שהם מגדילים את החזר ההשקעות. הטיעון כאן הוא שמארזי אפליקציות לפורטלים ארגוניים אמורים לספק החזר השקעות גבוה יותר מאשר אפליקציות טכנולוגיית מידע אחרות, מכמה סיבות. ראשית, מארזי אפליקציות יקרים פחות ממערכות מותאמות. שנית, מארזי אפליקציות כוללים פונקציונליות ייחודית לשווקים אנכיים בתעשיות מסויימות. שלישית, מארזי אפליקציות קלים יותר לתחזוק. ולבסוף, הם קלים יותר לפריסה.

3. הגדלת פריון העובדים

הטענה בדבר הגדלת היעילות מבוססת על הרעיון שפורטלים לא רק הופכים מידע חדש לזמין לעובדים, מידע שלא היה זמין להם קודם לכן, אלא גם מספקים את אותו המידע בצורה משולבת ובהתאמה אישית. שילוב והתאמה אישית ממקדים את המידע על תפקיד העבודה של המשתמש, ולכן מובילים לתפקוד טוב יותר במשימות, ולבסוף גם לתוספת ידע ולארגון יעיל.

4. הפחתת עלות המידע

התועלת שבהפחתת עלות המידע היא תוצאה הן של פרסום על בסיס רשת והן של אוטומטיזציה של אופיים של הפורטלים. עבור חברות שעדיין מחלקות מידע על נייר, פורטלים מבטיחים חסכון רב. עבור חברות שכבר מעורבות בפרסום ברשת, פורטלים מציעים את האפשרות לחסוך בעלויות כוח האדם לניהול ענייני הרשת.

5. הגברת שיתוף הפעולה

ייתכן שאחד היתרונות החשובים ביותר של פורטלים ארגוניים הוא הגברת שיתוף הפעולה בתוך הארגון. בפועל, הגברת שיתוף הפעולה מיתרגמת למאמצים משותפים ממושכים יותר לצורך השגת יעדים תאגידיים, ולשילוב חברתי גדול יותר של סביבות תאגידיות, במיוחד על פני מחסומים מחלקתיים וגאוגרפיים.