מבנה הפורטל העסקי מעודד גישה משולבת להתפתחותו. לעתים קרובות, פורטל עסקי חולק את אותם אייקונים , גרפיקה, תפריטי ניווט שיש באתר הרישמי של החברה. דפי הפורטל העסקי בדרך כלל חולקים את אותם מקורות נתונים, כגון מסדי נתונים ארגוניים של מחלקת משאבי אנוש, מחלקת תפעול מחלקת כספים ומחלקת השיווק. גישה משולבת זו מקטינה את עומס העבודה על העובדים המפתחים ומתחזקים את האתרים. גישה זו מציגה גם מבקרים עם סגנון ויזואלי עקבית ומידע אמין.
עלות מופחתת של מידע
עלות גישה למידע ניתן למדוד או במונחים של כסף או בזמן. פורטל עסקי מאפשר לחברות להפחית את עלות המידע בשני המקרים. חברות שמדפיסות טפסים ודוחות נייר יכולות להשתמש באתר הפורטל כדי לחסוך בבירוקרטיה ע"י הפיכת תהליכים לדיגיטלים לחלוטין. בנוסף הנגישות למידע מפחית עומסים על מחלקות הIT ומאפשר יותר סמכוניות ניהול ובקרה למנהלי המחלקות.
שיתוף פעולה משופר
עבור ארגונים בהם העובדים מפוזרים במספר קומות ו/או סניפים פורטל ארגוני מאפשר יותר הזדמנויות לשיתוף פעולה. הקלות בתקשורת בין העובדים באמצעות הפורטל העסקי מאפשרת לעובדים במחלקות השונות לשתף רעיונות, לפתח תוכניות ולהקצות משימות. שיתוף פעולה מוגבר מאפשר לעובדים להתגבר על מרחקים ותיאום פגישות כדי לשפר את התיאום והביצועים בהתאם למטרות החברה.
אינטגרציה פשוטה
לפורטל עסקי יש מבנה קלאסי שמתאים למרבית העסקים, לרבות הצורך הברור בהתאמות אישיות. לכן יחסית קל להטמיע מערכת פורטל בקלות כמעט בכל ארגון לרבות אינטגרציה לבסיסי נתונים קיימים. אתרי פורטל גם משתמשים בדרך כלל ביכולות כניסה למערכת "כניסה יחידה", כלומר משתמשים כבר לא צריכים לזכור אוסף של סיסמאות כדי לגשת לאזורים שונים של המערכת. פורטלים יכולים גם לכלול מיני פורטלים, או "portlets", אשר יכול לספק פונקציונליות נוספת לפורטל עם זמן פיתוח מינימלי נוסף.