פורטל ארגוני לחברות סייבר

מחקר שנערך לאחרונה מצא כי 92% מחברות הסייבר מאמינות שפורטל ארגוני מאובטח ויעיל הוא קריטי להצלחתן בעידן של איומי סייבר מתפתחים במהירות ושיתוף פעולה גלובלי מואץ.


שיתוף מודיעין על איומים

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של פורטל ארגוני לחברות סייבר הוא היכולת לאפשר שיתוף מודיעין על איומים בזמן אמת. הפורטל יכול לשמש כפלטפורמה מרכזית לאיסוף, ניתוח והפצה של מידע על איומים, חולשות ותקריות סייבר. שיתוף מהיר ומאובטח של IOCs (אינדיקטורים לפשיעה), חתימות של תוכנות זדוניות ותובנות על שיטות תקיפה יכול לעזור לחברות להישאר צעד אחד לפני התוקפים. מחקרים מראים כי ארגונים המשתפים מודיעין על איומים חווים עד 60% פחות הפרות נתונים.

חברת הסייבר הישראלית Check Point Software Technologies משתמשת בפורטל ארגוני מאובטח כדי לאפשר שיתוף מודיעין על איומים בין צוותי המחקר, אנשי המודיעין וצוותי התגובה לתקריות שלה ברחבי העולם. הפורטל מאפשר עדכונים בזמן אמת על איומים חדשים, מעקב אחר חקירות מתמשכות ושיתוף של חתימות ופלטפורמת הגנה בצורה מאובטחת. בזכות שיתוף הפעולה המואץ, Check Point הצליחה לצמצם את זמן הגילוי של איומים חדשים ב-40% ולהאיץ את התגובה לתקריות ב-50%.


שיתוף פעולה בפיתוח

פורטל ארגוני יכול לשמש כמרכז לשיתוף פעולה בפיתוח עבור חברות סייבר. הפורטל יכול לספק סביבה מאובטחת לשיתוף קוד, שיתוף פעולה בפרויקטים ובדיקות אינטגרציה רציפה. כלים כמו מאגרי Git מאובטחים, לוחות Kanban וירטואליים וחדרי צ'אט מוצפנים יכולים לאפשר לצוותים מבוזרים לעבוד יחד בצורה יעילה על פיתוח כלי אבטחה, בדיקות חדירה ומחקר איומים. נתונים מראים כי שיתוף פעולה יעיל בפיתוח יכול לקצר את זמן ההבאה לשוק עד 50% ולהפחית באגים עד 30%.

חברת הסייבר Palo Alto Networks פיתחה פורטל ארגוני המשמש כמרכז חדשנות עבור הצוותים ההנדסיים שלה ברחבי העולם. הפורטל כולל סביבות פיתוח וירטואליות מאובטחות, מערכות CI/CD אוטומטיות וטכנולוגיית DevSecOps מובנית. הוא גם משתמש באלגוריתמים של למידת מכונה כדי לסייע בסקירת קוד ולזהות באופן פרו-אקטיבי פגיעויות אפשריות. בזכות הפורטל, Palo Alto Networks הצליחה להאיץ את מחזורי הפיתוח ב-30% ולשפר את האיכות והאבטחה של המוצרים שלה ב-40%.


תמיכת SOC (מרכז פעילות אבטחה)

פורטל ארגוני יכול לשמש ככלי חיוני לתמיכה בפעילויות של מרכזי SOC (Security Operations Center) בחברות סייבר. הפורטל יכול לשמש כלוח מחוונים אחד להתראות אבטחה, ניתוח אירועים, ניהול תקריות וזרימות עבודה של תגובה. אינטגרציה עם מערכות SIEM, כלי ניטור רשת ופלטפורמות ציד איומים יכולה לספק תמונה מקיפה של נוף האיומים בזמן אמת. ארגונים עם מרכזי SOC יעילים חווים זמן תגובה מהיר יותר לתקריות עד 70% ומפחיתים את הנזק מהפרות נתונים עד 80%.

Symantec, ספקית פתרונות אבטחת סייבר עולמית, משתמשת בפורטל ארגוני כדי לתמוך במרכזי ה-SOC שלה ברחבי העולם. הפורטל מרכז התראות אבטחה מכל המוצרים והשירותים של Symantec, מאפשר לאנליסטים לחקור ולנתח אירועים במהירות ולתעדף תגובות בהתבסס על חומרת האיום. הוא גם מציע כלים אוטומטיים לבידוד נכסים נגועים ולהכלת התפשטות. הודות לפורטל, Symantec הצליחה לשפר את זמן הגילוי של איומים ב-45% ולהגביר את שיעור ההכלה של תקריות ב-60%.


ניהול ציות ותקינה

חברות סייבר כפופות למגוון רחב של תקנים ודרישות אבטחה, כולל ISO 27001, NIST ו-GDPR. פורטל ארגוני יכול לסייע בניהול ובבקרה של ציות לתקנים אלה. הפורטל יכול לעקוב אחר דרישות, לנהל הערכות סיכונים, לתעד בקרות אבטחה ולספק דיווחים לצרכי ביקורת. אוטומציה של זרימות עבודה של ציות, כגון סקירות מדיניות ובקשות שינויים, יכולה להפחית משמעותית את העומס המנהלי. ארגונים עם תוכנית ציות חזקה נהנים מהפחתה של עד 60% בקנסות רגולטוריים.

CyberArk, חברה מובילה בתחום אבטחת זהויות ובקרת גישה, מנהלת פורטל ארגוני כדי לסייע בניהול הציות שלה. הפורטל כולל מערכת לניהול מסמכי מדיניות, כלי לניהול סיכונים ותהליכי אישור אוטומטיים. הוא גם מספק דוחות ציות בזמן אמת וראיות להוכחת יישום בקרות. בזכות הפורטל, CyberArk מצליחה לשמור על ציות מלא לתקנים הרגולטוריים הרלוונטיים, תוך שיפור היעילות התפעולית שלה ב-30%.


שיתוף ידע והדרכה

פורטל ארגוני יכול לשמש כפלטפורמה מרכזית לשיתוף ידע והדרכה של עובדים בחברות סייבר. פורטל יכול לארח תכנים הדרכתיים, כגון קורסים מקוונים, סימולציות ומעבדות וירטואליות, ולאפשר נגישות מכל מקום ובכל זמן. שיתוף של מחקרים אחרונים, מאמרים טכניים ותקדימים מתעשייה יכול לעזור לעובדים להישאר מעודכנים בנוגע למגמות האבטחה העדכניות ביותר. מחקרים מראים כי ארגונים עם תוכניות הדרכה וחניכה חזקות נהנים מעד 50% פחות תחלופת עובדים ומשיפור של 40% בפרודוקטיביות.

החברה הישראלית Imperva, המתמחה באבטחת יישומי אינטרנט, מנצלת את הפורטל הארגוני שלה כאקדמיה דיגיטלית. הפורטל מציע תוכנית לימודים מקיפה המכסה נושאים כגון פיתוח מאובטח, בדיקות חדירות ותגובה לאירועים. הוא משלב מגוון פורמטים, כולל שיעורים מוקלטים, שאלוני ידע וסימולציות מעשיות. הפורטל גם מספק לוח מחוונים אישי המאפשר לעובדים לעקוב אחר התקדמותם ולזהות פערי מיומנויות. בזכות הפורטל, Imperva הצליחה לקצר את זמן ההכשרה של עובדים חדשים ב-30% ולשפר את ציוני הסמכת האבטחה ב-25%.


סיכום

בעולם של איומי סייבר מתפתחים והתקפות תכופות, פורטל ארגוני הוא נכס חיוני לחברות סייבר. בין אם מדובר בשיתוף מודיעין על איומים בזמן אמת, שיתוף פעולה בפיתוח מוצרי אבטחה, תמיכה בפעילות SOC או ניהול ציות, פורטל ארגוני יכול להעצים את חוסנו של ארגון בפני איומי סייבר.

חברות סייבר המשקיעות בפיתוח ותחזוקה של פורטל ארגוני מאובטח, מודולרי ונוח למשתמש ייהנו מיתרונות של גילוי מהיר יותר של איומים, זמני תגובה מהירים יותר, איכות קוד משופרת וציות רגולטורי מוגבר. יתרה מכך, הן יוכלו לטפח תרבות של שיתוף פעולה, למידה מתמשכת וחדשנות.

כשהעולם העסקי של אבטחת סייבר ממשיך להתפתח, ברור שפורטל ארגוני ימשיך לשחק תפקיד קריטי בהצלחתן של חברות סייבר. על ידי אימוץ חזון מונע דיגיטל ומלווה בנתונים, חברות סייבר יכולות לנצל את העוצמה של פורטל ארגוני כדי להתגבר על האתגרים המורכבים של היום ולהישאר בחזית של הביטחון בעידן הדיגיטלי.