הקורונה מביאה שינויים ומיקוד חדש לכוח העבודה הארגוני

מגפת הקורונה הביאה לשינויים מהותיים בעולם העבודה, כאשר 88% מהארגונים בעולם אימצו עבודה מרחוק במהלך המגפה, לפי דוח של Gartner. השינויים הדרמטיים באופן ביצוע העבודה דורשים מארגונים להתאים את אסטרטגיית כוח האדם שלהם ולהתמקד מחדש בצרכים המשתנים של העובדים.


מעבר לעבודה מרחוק 

אחד השינויים הבולטים ביותר שהביאה הקורונה הוא המעבר המואץ לעבודה מרחוק. ארגונים רבים מצאו את עצמם מתמודדים עם האתגר של ניהול כוח העבודה מרחוק תוך שמירה על פרודוקטיביות ומחויבות העובדים. תוכנת ניהול משאבי אנוש הפכה לכלי חיוני בהתמודדות עם מציאות זו, מאפשרת מעקב אחר נוכחות ופרודוקטיביות, תקשורת יעילה ושמירה על תרבות ארגונית חזקה גם מרחוק.


דגש על בריאות ורווחת העובדים

הקורונה הדגישה את החשיבות של שמירה על בריאות ורווחת העובדים. מעבר לדאגה לבטיחות הפיזית, ארגונים נדרשים לתת מענה גם לבריאות הנפשית של העובדים, הנתונים תחת לחץ ואי-ודאות מוגברים. תוכנת ניהול משאבי אנוש יכולה לסייע במעקב אחר מצב העובדים, באיתור מוקדם של קשיים ובהפניה לתמיכה מתאימה. לפי מחקר של Deloitte, ארגונים שהשקיעו ברווחת העובדים במהלך המגפה דיווחו על עלייה של 21% במחויבות העובדים.


פיתוח מיומנויות והכשרה מקוונת

הקורונה האיצה את הצורך בפיתוח מיומנויות חדשות והסבה מקצועית של עובדים. עם השינויים המהירים בשוק העבודה, ארגונים נדרשים להשקיע בהכשרה ובפיתוח מקצועי של העובדים כדי לשמור על רלוונטיות ויכולת תחרות. תוכנת ניהול משאבי אנוש מציעה פלטפורמות ללמידה מקוונת, המאפשרות לעובדים לרכוש מיומנויות חדשות בקצב שלהם ובהתאמה אישית. חברת IBM, למשל, השתמשה בתוכנת ניהול משאבי אנוש כדי להציע ל-350,000 עובדיה גישה למאות קורסים מקוונים.


גמישות וחוסן ארגוני

המגפה חשפה את החשיבות של גמישות וחוסן ארגוני. ארגונים שהצליחו להסתגל במהירות למציאות המשתנה, לאמץ טכנולוגיות חדשות ולתמוך בעובדים בתקופת אי-ודאות, הם אלו שצמחו והתחזקו. תוכנת ניהול משאבי אנוש מספקת את התשתית הטכנולוגית הנדרשת לניהול גמיש של כוח האדם, לתקשורת שוטפת עם העובדים ולקבלת החלטות מבוססות נתונים בזמן אמת. מחקר של McKinsey מצא כי ארגונים בעלי יכולת הסתגלות גבוהה היו בעלי סיכוי גבוה פי 2.7 לצמוח במהלך המשבר.


שימור עובדים וניהול כישרונות

הקורונה שינתה את הדינמיקה של שוק העבודה, והפכה את שימור העובדים לאתגר משמעותי עבור ארגונים. עם עליית מודל העבודה ההיברידי והתחרות על כישרונות, ארגונים נדרשים למצוא דרכים יצירתיות למשוך, לפתח ולשמר עובדים מוכשרים. תוכנת ניהול משאבי אנוש מציעה כלים מתקדמים לניהול ביצועים, למתן משוב שוטף ולזיהוי עובדים בעלי פוטנציאל, וכן מסייעת ביצירת חוויית עובד חיובית ומותאמת אישית.

לסיכום, מגפת הקורונה האיצה תהליכים של שינוי ודיגיטציה בעולם העבודה והציבה בפני ארגונים אתגרים חדשים בניהול כוח האדם. תוכנת ניהול משאבי אנוש הפכה לכלי אסטרטגי המסייע לארגונים להתמודד עם מציאות זו - החל מניהול עבודה מרחוק ודאגה לרווחת העובדים, דרך הכשרה ופיתוח מיומנויות, ועד לבניית חוסן ארגוני ושימור עובדים מוכשרים. ארגונים המשכילים להטמיע תוכנת ניהול משאבי אנוש ולהתאים את האסטרטגיה שלהם לעידן הנוכחי, יוכלו לא רק לשרוד את המשבר, אלא גם לצמוח ולשגשג בטווח הארוך.