הקורונה שטפה את העולם בסערה. הנגיף החדש לא רק עצר את המסחר ואת ההתקהלויות בציבור, אלא גם שינה את האופן שבו רבים מכוחות העבודה פועלים. בארגון, יכולות עבודה מרחוק הפכו לתנאי הכרחי לצורך המשך הייצור. בתקופה שבה יש כורח להישאר בבית, מדיניות עבודה מהבית מרקיעה שחקים.

יחד עם האפשרות של צוותים לשתף פעולה באופן וירטואלי, מתרחשים גם שינויים ארגוניים אחרים, שאף הם ראויים לציון. להלן מבט מקרוב יותר על האופן שבו הקורונה משנה את סביבת העבודה הארגונית, ועל היכן יש להמשיך להתמקד.
העבודה מרחוק הופכת לזרם המרכזי
רוב העסקים שיכולים לאפשר לעובדיהם לעבוד מהבית עדיין חייבים להציע לאותם עובדים תמיכה, ולוודא שהרשת מתפקדת ומסוגלת לטפל בפונקציות הדרושות. מובילי טכנולוגיית מידע (IT) אחראים כעת לאספקת כלים לשיתוף פעולה במהירות ולמתן ההכשרה הדרושה לעובדים שטרם נאלצו לנווט באמצעות כלים וירטואליים.

אפילו בתחום הרפואה, ששיחק תפקיד חשוב ביותר במהלך המגפה, נעשה יותר ויותר שימוש בטכנולוגיית בריאות ובפתרונות כגון רפואה טלפונית לצורך טיפולים, אבחונים ודאגה למטופלים תוך שמירה על ריחוק חברתי.
אבטחה היא עדיין שיקול משמעותי
בין אם לעסק כבר יש יכולות עבודה מרחוק או אם הוא רק כעת מטמיע אותן, הצורך באבטחה נותר בעינו. אלא שכעת, משאבי טכנולוגיית מידע דרושים כדי לנהל מכשירים שונים, לקשור ולאבטח קצוות, ולהבטיח שהעסק נשאר מאובטח. זו יכולה להיות משימה מאתגרת בהיעדר קווים מנחים שלהם יוכלו העובדים לציית. הבנה מתי להשתמש ברשת פרטית וירטואלית(VPN), הסכנות הטמונות ברשת וי-פי ציבורית, כיצד לזהות התקפות דיוג (phishing) – כל הנושאים הללו ואחרים צריכים להיות מכוסים היטב כאשר העובדים עובדים מהבית.
כיצד לטפל בדרישות גיוס
אפילו אם צוות שלם עובד מרחוק בצורה מוצלחת והנהלים הטובים ביותר מופעלים, עדיין עשוי להתעורר צורך בגיוס כשרונות חדשים, וגיוס כשרונות מרחוק מציג אף הוא אתגרים חדשים לארגונים. עליית ההסתברות לכך שהעובדים יחלו בעתיד הקרוב, יחד עם גידול שחל בתעשיות כדוגמת ההיי-טק, פירושם שיהיה צורך בגיוס כשרונות חדשים. כשזה קורה, על התאגידים להיות מוכנים לקיים ראיונות ולבחור אנשי צוות ללא פגישות אישיות מסורתיות. עובדי קבלן הם דרך אחת לגייס אנשי צוות במהירות. עבודה עם חברת ייעוץ מנוסה שכבר עכשיו מסננת כשרונות ומתאימה אותם לפי הצרכים בדרושים יכולה לסייע.

SweetPortal יכולה לעזור לכם למלא את החללים בצוות טכנולוגיית המידע שלכם במהלך תקופה מאתגרת זו. מעבודה מזדמנת ועד לשכירים במשרה מלאה, אנו מספקים את הכשרונות הדיגיטליים שיכולים לסייע לכם להצליח. אנחנו גם חזקים בפיתוח ותחזוקת יישומים, בעננים, ובשירותי ניהול מידע. טרנספורמציה דיגיטלית מאפשרת ייעוץ טכנולוגיות מידע שיסייע לכם בטרנספורמציה הדיגיטלית ולבניית אסטרטגיית טכנולוגיית מידע מקיפה כדי להשיג את מטרותיכם.